Haber

ABD Temsilcisi Ocasio-Cortez İsrail Lobisini Eleştirdi

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez, İsrail lobisini eleştirerek, “AIPAC’ın (Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi) siyasi sistemimizde ne kadar zehirli bir varlık olduğunu anlamamızın zamanı geldi” dedi. , “ABD demokrasisini istikrarsızlaştıran aşırılıkçı bir örgüttür.”

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez, İsrail lobisini eleştirdi. Ocasio-Cortez, Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi’ni (AIPAC) hedef alarak, “AIPAC’ın siyasi sistemimizde ne kadar zehirli bir varlık olduğunu anlamamızın zamanı geldi. ABD seçimlerini devirmeye çalışan adayları aktif olarak destekliyorlar ve onlara karşı karalama kampanyaları yürütüyorlar.” İnsan haklarını savunan Kongre üyeleri.” “Yapıyorlar. Bu kadar yeter” dedi.

AIPAC’ın ABD demokrasisinin dostu olmadığını belirten Ocasio-Cortez, “Aynı zamanda Kongre’deki en ırkçı ve bağnaz PAC’lardan (Siyasi Eylem Komitesi) biri ve orantısız bir şekilde siyah üyeleri hedef alıyor. ABD demokrasisini istikrarsızlaştıran aşırıcı bir örgüt. ” . -WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu