Haber

Bartın’daki deprem bölgesi için günde 15 bin ekmek üretiliyor

Türkiye, deprem bölgesinde enkaz altında kalanları kurtarmak ve yaraları sarmak için harekete geçti.

Çalışmalara katkı sağlayan yerlerden biri de Bartın’da bulunan Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin istekli öğretmen ve öğrencileri oldu.

Depremzedelere ekmek desteği

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından bölgeye gönderilmek üzere öğretmen ve öğrenciler günde 15 bin ekmek üretiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilde 100 meslek lisesine “fırın atölyesi” kazandırmasına yönelik protokol kapsamında, Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölgesi öğrenci ve öğretmenleri, tesiste 6 Şubat’ta dürüm üretimine başladı. okul içinde.

Gönüllü öğretmen ve öğrencilerin ürettiği ekmekler, Bartın Valiliği koordinasyonunda deprem bölgesine gönderiliyor.

24 saat çalışıyorlar

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, fırının il genelindeki pansiyonlarda kalan ve taşımalı eğitim alan öğrencilerin ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla bakanlığın projesiyle 3 ay önce kurulduğunu söyledi.

Deprem haberinin alınmasının ardından öğretmen ve öğrencilerin depremzedeler için ekmek üretmeye başladıklarını ve 24 saat boyunca dürüm ürettiklerini belirten Acar, şunları kaydetti:

“Günde 15 bin ekmek üretiyoruz”

Depremin ilk gününden bu yana günde 15 bin ekmek üretiyoruz. Valiliğimizin koordinasyonunda paketleyip sallama alanına yönlendiriyoruz. Bu zamana kadar sorumlu olduğumuz Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman illerine günlük ekmek sevkiyatımız devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu