Haber

Galatasaray Espor, PUBG MOBILE’da Avrupa Şampiyonu oldu

İSTANBUL (IGFA) – Dünyanın en tanınmış taşınabilir oyunlarından biri olan PUBG MOBILE’ın Doğu Avrupa grubu tarafından 9 tarihleri ​​arasında düzenlenen PUBG MOBILE Avrupa Wonder League 2. Dönem (PMEWL) kadınlar turnuvasına Türk takımları damgasını vurdu. ve 24 Ekim.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ülkelerinden grupların da katıldığı turnuvada 125 puanla şampiyonluk elde eden temsilcimiz Galatasaray Espor, değerli bir başarıya imza atarak üst üste iki dönem şampiyon oldu.

5 Türk takımı doğrudan finale kaldı

Toplam 16 Türk takımının katıldığı turnuva, çekişmeli ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuvanın başından itibaren başarılı bir mücadele sergileyen Galatasaray Espor, grubu birinci sırada tamamlarken, diğer Türk temsilcileri Digital Athletics, İstanbul Wildcats, Eagle Espor ve Fenerbahce Espor da doğrudan finale katılma hakkını elde etti. kümeler.

Turnuvaya Türk kadın espor grupları damgasını vurdu

Turnuvanın final etabına 6 farklı Türk grubu katılmayı başarırken temsilcilerimizin sıralamadaki yerleri şöyle oluştu: Galatasaray Espor birinci, Eagle Esports dördüncü, İstanbul Wildcats altıncı, Fenerbahce Esports sekizinci, Digital Athletics on üçüncü, Bonfire Esports ise on dördüncü oldu.

32 grup yarıştı

Toplam 32 takımın yarıştığı turnuvada, ilk hafta küme aşamalarında ilk dörde giren takımlar doğrudan final aşamasına katılmaya hak kazandı. Her iki gruptan da 10’ar takımın yer aldığı 20 grubun finale yükselme mücadelesi verdiği turnuvanın son etabı, 16 grubun mücadelesine sahne oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu