Haber

İran ve Alman İş Grupları Teknoloji ve Ticaret Konusunda İşbirliği Yapacak

TAHRAN, 25 Mayıs (Xinhua) — İran Sanayi, Madenler ve Ticaret Bakanlığı, önde gelen iki İran ve Alman ticaret birliğinin Çarşamba günü teknoloji, ticaret, sanayi ve eğitim alanlarındaki işbirliğini genişletme konulu bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, İran Küçük Sektörler ve Endüstri Parkları Örgütü (ISIPO) Lideri Ali Rasoulian ile Almanya Federal Ekonomik Kalkınma ve Dış Ticaret Derneği (BWA) Başkanı Michael Schumann arasında Tahran’da bir mutabakat zaptı imzalandığı belirtildi. .

Söz konusu anlaşma kapsamında taraflar, teknoloji alışverişinin artırılması, İranlı firmaların ihtiyacı olan makinelerin temini ve bölge ülkeleri için sanayi ve ticaret faaliyetlerinin düzenlenmesi konusunda mutabakata vardı.

Bakanlığa bağlı bir kalkınma kuruluşu olan ISIPO, İran’ın sanayi parklarını ve küçük sektörlerini desteklemek için görevini yürütüyor.

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre, yurt içi ve yurt dışında değerli sözleşmeleri düzenleyen BWA, Almanya’nın ticaretini teşvik ediyor.

karakoyunluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu